پنج‌شنبه, 7 اسفند 1399          

عنوان : مهندس مهدلو شهردار زرند:ساخت بوستان میراث كهن در دستور كار شهرداری زرند قرار گرفت .
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۸/۰۱ 
ساعت : ۱۱:۱۵:۹
    /  2

مهندس محمد رضا مهدلو شهردار زرند از طراحی و ساخت بوستان کهن در ورودی شهرک رزمندگان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری زرند مهندس مهدلو ضمن بازدید از روند جمع آوری و تسطیح این بوستان گفت: باتوجه به اینکه شهر زرند دارای پتانسیل های خوبی در زمینه ذغالسنگ و دیرینه شناسی همچون کشف اولین ردپای دایناسور و وجود معادن فراوان زغال سنگ که گویای تاریخ کهن این شهرستان می باشد این شهرداری در نظر دارد بوستانی را در این خصوص ساماندهی و به بهره برداری برساند .

مهندس محمد رضا مهدلو با اعلام اینکه این مجموعه به یک بوستان آموزشی تبدیل خواهد شدگفت:ساخت و نصب مجسمه های دایناسور ،نصب رد پای و نصب اطلاعات دایناسورها، و همچنین استفاده از فسیل های ذغالسنگ و... از مهمترین برنامه هائیست که در این بوستان به اجرا گذاشته خواهد شد .

منتخب شورای شهر زرند در ادامه به ایجاد یک بخش در این بوستان به یاد معدن چیان ذغالسنگ اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه بخش عظیمی از شهروندان زرندی نیروهای کار معادن ذغالسنگ بوده اند مقرر شده است بخشی از این بوستان به معرفی پتانسیل معادن ذغالسنگ و این قشر زحمت کش اختصاص داده شود.

این مقام مسئول به مساحت این بوستان اشاره با اعلام اینکه بیش از 6200متر مربع از این بوستان بهسازی خواهد شد گفت:برای راه اندازی این مجموعه بیش از 6000متر مربع کف سازی ،نصب وسائل تندرستی ,مسیرپیاده رو ,طراحی مسیر دوچرخه سواری و..در نظر گرفته شده است .

 بازگشت           چاپ چاپ      نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 
پورتال شهرداری زرند
DOURAN Portal V3.9.8.211
V3.9.8.211