دوشنبه, 4 بهمن 1400          

عنوان : مهندس نوذری معاون فنی و شهرسازی شهرداری زرند خبر داد:ازابتدای سال 99، استفاده از سقف شیب دار در طبقه اخر واحد های مسكونی وسایر كاربری ها بلامانع می باشد .
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ 
ساعت : ۱۴:۳۸:۶

مهندس نوذری معاون فنی و شهرسازی شهرداری زرند خبر داد:ازابتدای سال 99، استفاده از سقف شیب دار در طبقه اخر واحد های مسکونی وسایر کاربری ها بلامانع می باشد .

احسان نوذری معاون فنی و شهرسازی شهرداری زرند از اجرای سقف شیبدار در سطح شهر زرند از ابتدای سال 99 خبر داد و گفت: با پیگیری های مهندس مهدلو شهردار و در خواستهای این معاونت برای اجرای این طرح خوشبختانه ضوابط اجرائی سقف های شیب دار در بازنگری طرح جامع شهر زرند دیده و به تائید شورای عالی معماری و شهرسازی ایران رسیده و شهروندان می توانند جهت صدور مجوزات لازم به شهرداری مراجعه نمایند .

وی با اعلام اینکه ضوابط اجرای سقف شیب دار در ضوابط طرح تفصیلی مصوب سال 1380ممنوع اعلام گردیده بود گفت:درخواستهای مکرر شهروندان در این خصوص باعث شد تا این نهاد در پی تائیدیه اجرای این سقفها قرار گیرد .

مهندس نوذری در ادامه به سایر ضوابط طرح جامع شهر اشاره و افزود: با توجه به اینکه ساخت و ساز در جنوب ملک به صورت باریک سازی در ضوابط طرح قبلی وجود نداشته است همشهریان می توانند از این پس نسبت به دریافت پروانه باریک سازی در جنوب ملک اقدام نمایند .

وی صدور پروانه تجاری محله را یکی دیگر از ضوابط جدید این طرح دانست و گفت: در گذشته اگر شهروندان می خواستند این پروانه را دریافت نمایند می بایست از طریق کمیسیون ماده 5 اقدام نمایند که این امر با ضوابط جدید تسهیل و شهرداری می تواند در معابری که شرایط اجرای این طرح را دارند پروانه صادر نماید .

معاون فنی و شهرسازی از کاهش یافتن حد نصاب تفکیک و صدور پروانه در سال آینده بر اساس ضوابط طرح جدید جامع شهری خبر داد و گفت: به زودی خبرهای خوش دیگری در زمینه ساخت و ساز در شهرکهای الحاقی به اطلاع شهروندان خواهد رسید .بازگشت           چاپ چاپ      نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 
پورتال شهرداری زرند
DOURAN Portal V3.9.8.211
V3.9.8.211