پنج‌شنبه, 7 اسفند 1399          

عنوان : شهردار زرند از برگزاری اولین جشنواره خلاقیت با مواد بازیافتی در زرند خبر داد .
تاريخ :
 ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ 
ساعت : ۸:۵۴:۵۰

محمد رضا مهدلو شهردار زرند با اعلام اینکه شهرداریهایی نمی‌تواندبه تنهایی در مدیریت پسماندهای خانگی و تفکیک زباله از مبداء قدم بردارند و این امر مستلزم فرهنگ سازی و تلاش شهروندان می باشد گفت: یکی از اهداف شهرداری برای سال 1400بحث مسائل آموزشی و فرهنگ سازی در زمینه تفکیک زباله از مبداء و کمک به نهاد شهرداری زرند می باشد .

 

 

شهردار زرند با بیان اینکه تفکیک زباله از مبدا بهترین راه برای کاهش هزینه و زمان بازیافت زباله است افزود: با وجود آموزش‌ها لازم برای شهروندان در طی چند سال گذشته اما بسیاری از شهروندان با با شیوه‌های تفکیک زباله آشنا نبوده و نمی توانند این امر را به انمجام برسانند .

 

 

مهندس مهدلو به دلایل حضور زباله گردها در سطح شهر اشاره کرد و افزود: اگر شهروندان بتوانند تفکیک از مبدأ را به‌درستی انجام دهند مطمئناً زباله گردی و مشکلاتی که در بحث این افراد وجود دارد از بین خواهد رفت .

 

 

شهردار زرند به اجرای برنامه های فرهنگی در زمینه تفکیک زباله از مبداء اشاره و با اعلام اینکه اولین جشنواره خلاقیت با مواد بازیافتی در شهر زرند برگزار خواهد شد گفت: فرهنگسازی در جهت کاهش تولید پسماند،تشویق در راستای گسترش فعالیت های هنری در حوزه تجسمی با رویکرد استفاده از مواد بازیافتی،کشف و شناسایی هنرمندان نوپا و معرفی ایده های برتر و ایجاد انگیزه و خلاقیت دربین هنرمندان و دانش آموزان از اهداف این جشنوراه می باشد .

 

 

مهندس محمد رضا مهدلو شرکت در این جشنواره را برای تمام گروه ها آزاد دانست و افزود: هر هنرمند می تواند دو اثر که تماماً از مواد بازیافتی می باشند را به  این جشنواره ارسال نماید

 

 

وی از نصب اثار هنرمندان در یکی از بوستانهای شهر خبر داد و افزود: برای نفر برتر این جشنواره 25میلیون ريال،نفر دوم 15میلیون ریال،نفر سوم و چهارم ده و پنج میلیون ریال جایزه در نظر گرفته شده است .

 

 

مهندس محمد رضا مهدلو در پایان افزود: شهروندان می توانند تا 10خرداد ماه1400  آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره واقع در ساختمان مرکزی شهرداری اداره فرهنگی و اجتماعی ارسال نمایند .

 بازگشت           چاپ چاپ      نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 
پورتال شهرداری زرند
DOURAN Portal V3.9.8.211
V3.9.8.211